Školské hodiny

Sobota 26. 5. 2018

Návštevnosť stránky

Ochrana osobných údajov

• Žiaci III.B a IV.A triedy ZŠ Nad Medzou 1 sa v dňoch 14. – 18. mája 2018 zúčastnili na pobyte v Škole v prírode v Hrabovskej doline, v penzióne Gejdák. Žiakov privítala rodinná farma so zvieratami, ktoré nás obklopovali celý náš pobyt - kone, osly, ovce. Neďaleko penziónu je naša pamiatková rezervácia ľudovej architektúry - Vlkolínec, kde sme mohli obdivovať prácu rezbára - Vlkolínsky Betlehem.

Počasie nám prialo a tak sme si mohli zašportovať, zajazdiť na koni, vyšantiť sa v bazéne. Večerné programy sme vyplnili množstvom súťažných hier, hudbou a tancom.

• Dňa 26. apríla 2018 reprezentovali našu školu traja žiaci v obvodnom kole súťaže „Slávik Slovenska 2018“. Dievčatá: Barbora Jančárová z II. B a Zina Bazárová zo VI. D spievali veľmi pekne, no kvôli silnej konkurencii v ich kategóriách nezaujali popredné miesta. V tretej kategórii súťažil Lukas Závadský zo VII. B triedy a umiestnil sa na treťom mieste. Srdečne mu blahoželáme a prajeme veľa šťastia v okresnom kole dňa 16. mája 2018.

Veľká vďaka patrí aj Kristiánovi Schmidtovi z IX. D, ktorý ochotne a rád sprevádzal našich spevákov hrou na akordeóne.

• Dňa 22. apríla 2018 si ľudia vo viacerých krajinách pripomínajú Medzinárodný Deň Zeme. Tento deň upozorňuje ľudí na dôsledky ničenia životného prostredia a vyzýva k tomu, aby sme urobili niečo dobré pre svoju planétu a život na planéte. Všetci si uvedomujeme, že naša Zem je živá planéta. Žije na nej obrovské množstvo rozmanitých rastlín a živočíchov. Človek je iba jedným z mnohých živočíšnych druhov obývajúcich Zem a naša existencia závisí od mnohých iných organizmov. Aby prežili, potrebujú čisté ovzdušie a vodu. Za posledných 100 rokov sa však atmosféra, v dôsledku rýchleho hospodárskeho rozvoja, naplnila škodlivými plynmi a znečistené sú aj rieky a oceány. Keďže nám osud Zeme nie je ľahostajný, je dôležité, aby sme problémom životného prostredia rozumeli. Chrániť ho totiž môžeme iba vtedy, keď mu rozumieme. Aj z toho dôvodu tento deň – 24.4.2018 sme venovali aktivitám smerujúcim k ochrane životného prostredia. Absolvovali sme besedy o životnom prostredí, navštívili sme čističku odpadových vôd, zveľaďovali sme prostredie okolo našej školy, vyrábali sme ekodarčeky z odpadového materiálu, vyrábali sme vtáčie búdky. Veľmi zaujímavá bola návšteva žiakov našej školy v mobilnom planetáriu.

• Dňa 18. apríla 2018 sa uskutočnila recitačná súťaž Ars Poetica v ruskom jazyku. Súťaže sa zúčastnili žiaci 7. až 9. ročníka. Našu školu reprezentovali dve žiačky, a to Karin Látková a natália Hatalová, ktorá sa umiestnila na 3. mieste.

• Po dlhej zime deti školského klubu spolu s pani vychovávateľkami si zašportovali v telocvični školy. Pani vychovávateľky pripravili deťom zaujímavé športové disciplíny. Všetky deti sa snažili, nikto sa nevzdal. O peknom popoludní a šikovných športovcoch svedčia naše fotky.

PRINED - projekt