LET MYTHTH TOGETHER

Myšlienka projektu "LET MYTHTH TOGETHER!" s témou Mýty a legendy v Európe, vychádza z hlbšej analýzy a pozorovania učebných plánov škôl prostredníctvom výskumov, pozorovaní učiteľov a stretnutí a potreby revidovať a inovovať vyučovacie prístupy a stratégie vzdelávania. Prieskumy poukázali na to, že naša slávna minulosť s jedinečnými príbehmi o hrdinoch a ich skutkoch, orientačných bodoch a tajomných stvoreniach, ktoré sa raz zdržiavali na ich pôvodnej pôde, sa stávajú menej dôležitými alebo zaujímavými pre generáciu Z ako moderné počítačové hry alebo novovytvorené supermani. Legendy, mýty, ktoré odrážajú spôsob života, náboženstvo, históriu, zvyky ľudí, sa musia zachovať a povedať na celom svete. Cieľom nášho projektu je zachrániť našu kultúru dedičstvo, šíriť ho po celej Európe a na druhej strane sa dozvedieť o minulosti ostatných krajín získavajúc znalosti, toleranciu a rozširujúce sa horizonty inovatívnymi a tvorivými spôsobmi. Prostredníctvom tohto projektu by sme radi zatraktívnili učenie, výučbu, históriu, literatúru a jazyky. Sme túži, aby naše školy prijali najlepšie európske postupy vo svojich procesoch vyučovania / učenia, pracovali inovatívnymi metódami a vytvorili príjemné a pozitívne školské prostredie. Budeme zapojiť školské komunity, aby sa zapojili do projektových aktivít, aby pocítili radosť z medzinárodnej tímovej práce, učili sa od seba a zdieľali najlepšie nápady. Väčšina partnerských inštitúcií sa nachádza v rizikovej oblasti, a preto plnenie plánovaných cieľov výrazne prispeje k formovaniu ich školskej politiky prostredníctvom dosiahnutia nového rozmeru.

Takto bude projekt:

• posilniť zručnosti a postoje, ktoré pomôžu učiteľom rásť v profesionálnej oblasti a ako osobnosti;

• rozvinúť emocionálnu inteligenciu študentov a efektívne komunikačné, spolupracujúce a tvorivé zručnosti v školách;

• objaviť rôzne kultúrne identity a do akej miery tieto odlišné identity žijú v Európe alebo vo vlastných krajinách;

• zaviesť zmysel pre európsky rozmer vzdelávania, zaviesť myšlienku medzinárodnej spolupráce a zlepšiť európsky rozmer na jazykovom a kultúrnom obsahu v učebných osnovách;

• zvýšiť motiváciu priamych a nepriamych príjemcov celoživotného vzdelávania rozvíjať zručnosti ITC ako spôsob, ako komunikovať a používať ich ako účelný každodenný nástroj, učiť sa nový jazyk a ako prostriedok komunikácie a ovládania angličtiny pre projektovú prácu; podporovať spoluprácu v rámci siedmich škôl v Európe a výmenu osvedčených postupov;

• zvýšiť povedomie študentov, rodičov a učiteľov o úlohe, ktorú môže hrať ich krajina v európskom kontexte prostredníctvom aktívnej účasti a účasti študentov a rodičov na všetkých fázach projektu;

• zdieľať spoločné európske hodnoty;

• vytvoriť trvalo udržateľné produkty na didaktické využitie nielen v školách, ale aj v materských školách, miestnych knižniciach, vzdelávacích centrách atď. Je dôležité, aby sa tento projekt realizoval na nadnárodnej úrovni, pretože si myslíme, že v našich tradičných príbehoch bude veľmi zaujímavé definovať podobnosti a rozdiely v európskych krajinách. Spolupráca v medzinárodných tímoch vytvorí atmosféru dôvery, pomôže predchádzať predsudkom a posilní väzby medzi rodinami a školami zo siedmich európskych krajín.

PRINED - projekt