IT akadémia Viem čo zjem LET'S MYTH TOGETHER eTwinning Podpora profesijnej orientácie žiakov ZŠ Erasmus + projekt PRINED projekt 7DEM s,r,o - projekt

LET'S MYTH TOGETHER

Myšlienka projektu "LET'S MYTH TOGETHER!" s témou Mýty a legendy v Európe, vychádza z hlbšej analýzy a pozorovania učebných plánov škôl prostredníctvom výskumov, pozorovaní učiteľov a stretnutí a potreby revidovať a inovovať vyučovacie prístupy a stratégie vzdelávania. Prieskumy poukázali na to, že naša slávna minulosť s jedinečnými príbehmi o hrdinoch a ich skutkoch, orientačných bodoch a tajomných stvoreniach, ktoré sa raz zdržiavali na ich pôvodnej pôde, sa stávajú menej dôležitými alebo zaujímavými pre generáciu Z ako moderné počítačové hry alebo novovytvorené supermani. Legendy, mýty, ktoré odrážajú spôsob života, náboženstvo, históriu, zvyky ľudí, sa musia zachovať a povedať na celom svete. Cieľom nášho projektu je zachrániť našu kultúru dedičstvo, šíriť ho po celej Európe a na druhej strane sa dozvedieť o minulosti ostatných krajín získavajúc znalosti, toleranciu a rozširujúce sa horizonty inovatívnymi a tvorivými spôsobmi. Prostredníctvom tohto projektu by sme radi zatraktívnili učenie, výučbu, históriu, literatúru a jazyky. Sme túži, aby naše školy prijali najlepšie európske postupy vo svojich procesoch vyučovania / učenia, pracovali inovatívnymi metódami a vytvorili príjemné a pozitívne školské prostredie. Budeme zapojiť školské komunity, aby sa zapojili do projektových aktivít, aby pocítili radosť z medzinárodnej tímovej práce, učili sa od seba a zdieľali najlepšie nápady. Väčšina partnerských inštitúcií sa nachádza v rizikovej oblasti, a preto plnenie plánovaných cieľov výrazne prispeje k formovaniu ich školskej politiky prostredníctvom dosiahnutia nového rozmeru.

Školské projekty – zapojené pertnerské krajiny:

• ZŠ Nad Medzou, Spišská Nová Ves
  • Szkola Podstawowa nr 27- Torun- Poland
  • Secondary School Sv. Paisiy Hilendarski – Bulgaria
  • Mazeikiu Ventos Progimnazija- Mazeikiai- Lituania
  • Agrupamento de Escolas Santos Simoes

Projekt „MÝTY A LEGENDY!“ bol určený žiakom,  študentom a súvisí s príbehmi a postavami v mýtoch, legendách, rozprávkach. Už názov projektu   poskytoval  príležitosti na ďalšie rozširovanie umenia, histórie, geografie, starovekej kultúry, tvorivého písania a drámy. Zdieľanie priateľstva a spolupráca s ostatnými deťmi z iných krajín mohla poskytnúť príležitosti aj na kultúrne porozumenie, občianstvo, jazykový rozvoj v kontexte medzinárodného vzdelávania. Výmena materiálov prostredníctvom nástrojov IKT (na konferencie Skype, rozhovory, e-maily, fóra, Powerpoint, publikovanie školských webových stránok, BLOG, vytváranie fotoknihy a webovej stránky; videá, kresby, publikácie fotografií s obrázkami vytvorenými a namaľovanými autormi). žiakov v anglickom aj materinskom jazyku.) bol v tomto kreatívnom projekte veľmi dôležitý a bude rozvíjať sociálne zručnosti, sebavedomie, tímovú prácu a nezávislé učenie.

IT akadémia partner