Obsah

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľ školy udeľuje žiakom školy riaditeľské voľno dňa 18. októbra 2019 (piatok) z dôvodu uskutočnenia metodického dňa pedagogických zamestnancov školy.

 • ŠKÓTSKO 2019

  V termíne od 28. septembra do 6. októbra sa žiaci našej školy zúčastnili zájazdu do Veľkej Británie.  Na cestu sme sa vydali v sobotu ráno o piatej a našou prvou zastávkou bolo mesto Amsterdam, kde sme dorazili v nedeľu v dopoludňajších hodinách. Po prehliadke mesta nás autobus odviezol do prístavu. Po nalodení na trajekt nás čakala 15 - hodinová plavba cez Severné more do mesta Newcastle.                

  Našou prvou zastávkou v Británii bol v pondelok Alnwick Castle, ktorý je známy tým, že sa tu natáčali metlobalové scény filmu Harry Potter. Po prehliadke hradu na žiakov čakala hodina lietania na metlách.  Po tomto výcviku sme sa už presunuli do hlavného mesta Škótska, Edinburghu.                       

  V utorok nás čakala dlhá cesta k jazeru Loch Ness, kde si žiaci mali možnosť vyfotiť príšerku Nessy a v múzeu Clansmen Centre sa oboznámili so životom na vysočine a spôsobom odievania sa. Pán v centre všetko žiakom vysvetlil veľmi pútavou formou a na celú hodinu si získal pozornosť našich žiakov.                                                                                                                                                                         Od stredy nás už v dopoludňajších hodinách čakali vyučovacie hodiny  s anglickými lektormi.  Popoludní sme navštívili rôzne zaujímavé mestá a miesta.                                                                                                  

  V stredu nás čakala návšteva mesta Stirling, kde sme navštívili Wallace Monument, venovaný životu národného hrdinu, ktorým bol William Wallace. Ďalšou zastávkou bol hrad v Stirlingu, ktorý bol svojho času domovom kráľov a kráľovien Škótska.                                                                                             

  Vo štvrtok sme navštívili Scone Palace v meste Perth, ktorý je sídlom lorda Mansfielda. Po prehliadke hradu sa žiaci mali možnosť prejsť pekným parkom patriacim k hradu a zabaviť sa v bludisku, ktoré sa v parku nachádzalo.                                                                                                                                                

  Piatok bol náš posledný deň v Edinburghu. V popoludňajších hodinách mali žiaci osobné voľno  v centre mesta a podvečer navštívili múzeum Camera Obscura – Dom kúziel.  Potom sme už nastúpili do autobusu a čakal nás nočný presun do Londýna.

  V sobotu skoro ráno sme začali našu prehliadku hlavného mesta Veľkej Británie. V centre mesta sme pozreli všetky známe pamiatky Londýna a našu prehliadku sme zakončili návštevou Natural History Museum. Po prehliadke múzea sme sa metrom presunuli k autobusu a čakala nás už len dlhá cesta domov.    

   

  Jozef Veisenpacher, Tomáš Sliva, Júlia Gondová

 • Európsky deň jazykov

  Dňa 18. 9. 2019 sa žiaci VII.A a VII. B pod vedením p. uč. K. Špirkovej a p. uč. M. Dudovej zúčastnili sprievodnej akcie Európsky deň jazykov na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

  Študenti Filozofickej fakulty si pripravili pre žiakov bohatý program. Žiaci sa zapojili do workshopov z rôznych krajín Európskej únie, kde si vyskúšali nielen svoje vedomosti, ale aj zručnosti z cudzích jazykov. Niektorí úspešní riešitelia súťaží vyhrali rôzne upomienkové predmety. Žiaci taktiež využili možnosť pozrieť si motivačné filmy v anglickom a poľskom jazyku. Súčasťou akcie bol aj kultúrny program, v ktorom sa odohrala spevácka súťaž v anglicko-slovenských piesňach a taktiež aj kvíz s otázkami zameranými na krajiny Európskej únie.

  Žiaci si z tejto exkurzie odniesli mnoho skúseností a zážitkov, ktoré im v budúcnosti dopomôžu pri učení sa cudzích jazykov.

   

   

  Vypracovali: Mgr. Monika Dudová

                        Ing. Katarína Špirková

 • Zápisný lístok stravníka

  AKTUALIZOVANÉ - V prípade záujmu o stravovanie žiadame doručiť kompletne vyplnené a vlastnoručne podpísané vedúcej školskej jedálne, najneskôr do konca školských prázdnin do 30. augusta 2019.

 • Koniec školského roka

  "Už aj vrabce čvirikajú, že sa brány zatvárajú, že už zvonec ide spať a deti sa budú hrať."

 • Oznam pre stravníkov žiakov, učiteľov, zamestnancov, cudzích stravníkov (dôchodcov)

  Dňa  27. a  28. júna 2019  sa  z  prevádzkových dôvodov (vyúčtovanie,  uchovávanie a skladovanie potravín) nebude možné prihlásiť ani vyhlásiť z obeda!

  Odhlášky   z   týchto   dní    budú   prijaté   do 26. júna 2019 (streda)  najneskôr  do  12,00  hod.

  V prípade, že nestihnete obed včas odhlásiť, je možnosť prísť odobrať obed do obedára (iných vhodných nádob).

  Za pochopenie ďakujem!

   

  V Spišskej Novej Vsi 17. 6. 2019                           Helena Tkáčová - vedúca ŠJ

 • Exkurzia obchodného domu TESCO

  Dňa 18. júna 2019 sa deti III.A triedy z ŠKD zúčastnili exkurzie obchodného centra TESCO. Pri informáciách nás už čakala pani Dianovská, ktorá nás celou exkurziou sprevádzala. Deti mali možnosť vidieť proces výroby sladkých koláčikov, ktoré si následne samé aj vytlačili, naplnili jahodovou marmeládou a jabĺčkami. Aby toho nebolo málo, mohli sa zapojiť aj do chutnej výroby vianočky. Kým deti absolvovali prehliadku celého obchodného centra, prezreli si všetky chladničky a sklady, či pomohli vyložiť do auta suchý chlebík a pečivo pre zvieratká v ZOO, pán pekár dal medzitým upiecť už spomínané výrobky. Nedočkavosť detí bola obrovská, keďže nie je nič krajšie ako čakať na sladké potešenie vyrobené vlastnými rukami.

 • Lesník v ŠKD

  Dňa 17. júna 2019 navštívil deti I.C a III.A triedy v ŠKD pán lesník. Podelil sa s nimi o množstvo bohatých poznatkov, skúseností a zážitkov, s ktorými sa stretáva na potulkách prírodou. Deti sa dozvedeli, ako sa poľovníci celoročne starajú o zvieratá ako prospešné, tak aj škodlivé, porozprával o práci lesníkov, ako aj o výsadbe a výrube stromov. Zaujali ich nielen vzorky semien rôznych drevín, ale najmä vystavené parohy jeleňa a jazvec v životnej veľkosti. Deti sa dozvedeli veľa nového a vždy, keď pôjdu do prírody, spomenú si, že prírodu je potrebné chrániť. Ďakujeme pánovi Topolimu za jeho ochotu a tiež za to, že deťom pripravil pútavé popoludnie.

 • Súťaž "Rusko mojimi farbami. Ruské rozprávky"

  Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku a Medzinárodný dom umenia pre deti „Bibiána“ usporiadali v dňoch od 18. marca do 21. apríla t.r. tematickú umeleckú súťaž detských kresieb „Rusko mojimi farbami. Ruské rozprávky“. K účasti boli pozvaní slovenskí školáci vo veku od 6. do 15. rokov. Aj žiaci našej školy sa zúčastnili tejto súťaže. V kategórii 3 – účastníci vo veku , 13 – 15 rokov: Katka Purdová, žiačka IX.A triedy, získala 1. miesto.

  Gratulujeme k úspechu.

                                                                                                           PaedDr. Nataša Kittová

 • Hokejbal

  Hokejbalový turnaj v rámci MŠO 1. stupňa základných škôl sa rozbehol dňa 11. júna súbojmi v dvoch skupinách na ZŠ Komenského v SNV. Zápasy priniesli naozaj zaujímavé momenty a občas dramatické výsledky. Naši žiaci a žiačky narazili len na jedného súpera, s ktorým prehrali. Nemali tak možnosť bojovať o zlato. S prehľadom však zvíťazili vo finále a domov si odniesli bronzové medaily za 3. miesto.

  PaedDr. Júlia Gondová

 • Športové úspechy

  Výborné výsledky dosiahli žiaci a žiačky našej školy v športových súťažiach aj v druhom polroku školského roka 2018/2019.

  Stručný súhrn úspechov za druhý polrok:

  Volejbal žiakov

  Okresné kolo 1. miesto, krajské kolo 5. miesto

  Hádzaná žiakov

  Okresné kolo 1. miesto, krajské kolo 5.-8. miesto

  Výbíjaná žiačok

  Okresné kolo 1. miesto, krajské kolo 5.-8. miesto

  Atletika žiakov

  Okresné kolo 1. miesto, krajské kolo 3. miesto

  Atletika žiačok

  Okresné kolo 1. miesto, krajské kolo 5. miesto

  Malý futbal žiačok

  Okresné kolo 4. miesto

   

  Škola roka.

  Výbornými športovými výsledkami v školskom roku 2018/2019 dosiahli naši žiaci a žiačky prvé miesto v hodnotení školy roka v kategórii škôl nad 300 žiakov.

  Ďakujeme žiačkam a žiakom za vzornú reprezentáciu školy.

  Učitelia TSV

 • Čokoládová tretra

  Čokoládová tretra je lákavý názov pretekov, na ktorých si zmerali svoje sily v bežeckých disciplínach deti od šesť do jedenásť rokov.

  Podujatie sa uskutočnilo 22. mája 2019 v Košiciach pod záštitou občianskeho združenia Atletika Košice. Ambasádormi pretekov boli Ján Volko a dvojičky Danka a Janka Velďákove, ktoré sú pre deti nepochybne veľkým vzorom.

  Detskej šprintérskej súťaže sa z našej školy zúčastnilo 20 detí, ktoré štartovali na 200 alebo 300 metrovej trati. Aj napriek nepriaznivému počasiu sa do finále svojim výkonom v behu na 200 m prebojoval Leo Jozef Veisenpacher z II. B triedy. Blahoželáme.

  Mgr. Mária Uličná

 • Škola v prírode - Bobrovecká dolina

  Naše dobrodružstvo začalo v pondelok 20. mája 2019 návštevou a prehliadkou Stanišovskej jaskyne. S čelovkami na hlavách sme prekonávali strach a spoznávali jej tajomstvá. Počas celého pobytu sme si hľadali a budovali vzťah k prírode. Videli sme ako sa starajú o kravičky a teliatka na farme, naučili sme sa rozoznávať niektoré druhy našich vtákov a zvierat obývajúcich Národné parky Nízke a Vysoké Tatry. Ochutnali sme bylinky z okolitých lúk a dozvedeli sa o ich liečivých účinkoch. Vzdelávali sme sa zábavnou formou popretkávanou častou návštevou prírody, hrou a využívaním detských ihrísk. Lúčili sme sa s pesničkami pri spoločnom táboráku a dobrá nálada nám vydržala až po posledný tanec na záver.

  Ďakujem deťom a pedagógom za množstvo dobrej nálady a chuti vytvoriť si veľa nezabudnuteľných spomienok.  PaedDr. Júlia Gondová

 • „Mýty a legendy" v poľskom meste Toruň

  V termíne od 15. mája 2019 do 17.mája 2019 sa pedagogickí zamestnanci ZŠ Nad Medzou v Spišskej Novej Vsi zúčastnili  nadnárodného  stretnutia partnerských krajín zapojených v rámci Erasmus+ do projektu „ Mýty a legendy v Európe“ v poľskom meste Toruň.  Projektoví partneri z Poľska pripravili pre zástupcov z partnerských krajín bohatý program . Všetci zúčastnení sa zapojili do dobových hier, vyskúšali si lukostreľbu, rytiersky súboj, plavili sa po rieke Visle , navštívili gotický hrad Malbork , navrhnutý v štýle typickom pre  Rád nemeckých rytierov. Tehlový hrad Malbork v červenej farby ukrýva  sebe niekoľko storočí histórie, pohnutú históriu križiackych výprav, ktorá sa v Malborku začala písať v roku 1254.Sústredil sa v ňom život rádu  a sídlil tu jeho veľmajster.

  Projektových partnerov prijal aj primátor mesta Toruň a získali sme informácie o vzdelávacom systéme žiakov v poľskej  partnerskej  škole.  

  V Toruni sa narodil Mkuláš Kopernik . Mesto je v Poľsku známe výrobou perníka.

 • Letʹs celebrate! (Oslavujme!)

  Začiatkom mája bola ukončená druhá časť eTwinning projektu Letʹs celebrate! V tejto časti žiaci VII.B, VII.C, IX.A a IX.C, D vyrobili veľkonočné pohľadnice, ktoré následne zaslali do krajín zapojenýchdo projektu.  Obdržané pohľadnice boli vystavené v jazykovom laboratóriu. Opäť by som sa rada poďakovala všetkým žiakom i rodičom, vďaka ktorým sa mohol celý tento projekt uskutočniť.

                                                                                      p.uč. Adriana Spodníková

 • Dejepisná exkurzia Kežmarok

  Dňa 16. mája 2019 mali žiaci 7. ročníka možnosť navštíviť  viaceré pamiatky v našom regióne.

  Prvou z nich bol Kežmarský hrad. Jeho zvláštnosťou je umiestnenie. Rozprestiera sa priamo v meste, preto patrí medzi tzv. mestské hrady na Slovensku. Na jeho nádvorí si naši žiaci zahrali aj živú dámu.

  Azda najzaujímavejšou zastávkou bolo Evanjelické lýceum v Kežmarku. Pani lektorka nám veľmi pútavo predstavila túto kultúrnu pamiatku s bohatou históriou. Pôsobilo a študovalo tu vraj množstvo osobností slovenských i európskych dejín. Z pre nás najvýznamnejších možno spomenúť napríklad Pavla Jozefa Šafárika, Karola Kuzmányho, Sama Chalupku, Janka Kráľa, Pavla Országha Hviezdoslava, Martina Kukučína či Janka Jesenského. V budove lýcea je umiestnená najväčšia školská historická knižnica v strednej Európe, ktorá sa pýši 150 000 zväzkami všetkých možných odborov i svetových jazykov. Ale asi najviac zaujal našich žiakov miestny „karzer“, čiže väzenie pre neposlušných žiakov.

  V programe dňa nechýbala ani návšteva Dreveného artikulárneho kostola v Kežmarku z 18.storočia a Nového evanjelického kostola v Kežmarku postaveného miestnymi veriacimi v druhej polovici 19. storočia.

 • Deň matiek

  Deti ŠKD 14. mája 2019 pripravili malú slávnosť pre svoje mamičky k ich veľkému sviatku. 

  Už pár rôčkov v máji,

  moja mama sviatok slávi.

  Preto,moja mamička,

  prajem Ti zo srdiečka,

  nech Ti úsmev v tvári žiari,

  ako slnko na chotári.

 • Literárno-dejepisná exkurzia Martin

  Dňa 30. apríla 2019 žiaci 8.A a 8.B navštívili najstaršiu kultúrnu inštitúciu Slovákov - Maticu slovenskú v Martine.

  Vďaka zaujímavému výkladu sa mohli preniesť na začiatok 60.rokov 19.storočia, do čias silnej maďarizácie, kvôli ktorej hrozil úplný zánik slovenského národa. Našťastie sa však naši národne uvedomelí predkovia pričinili o to, že slovenský národ nielen prežil, ale aj rástol. V ťažkej situácii vybudovali základňu, Maticu slovenskú, ktorá sa zamerala na rozvíjanie duchovného života Slovákov.

  Ešte v dopoludňajších hodinách naši ôsmaci navštívili aj Národný cintorín v Martine, kde mali možnosť uctiť si pamiatku známych osobností nášho národa.

  Napoludnie bolo v programe Múzeum slovenskej dediny – skanzen pri Martine. V jeho areáli je umiestnená expozícia tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života na Slovensku v období druhej polovice 19. storočia a prvej polovice 20. storočia.

  Hoci bola táto exkurzia náročná, obloha hrozila dažďom po celý deň, zvládli sme ju a domov sa vrátili zas o poznanie bohatší.

 • „Slávik Slovenska 2019“ - obvodné kolo

  Dňa 26. apríla 2019 reprezentovali našu školu tri žiačky v obvodnom kole súťaže „Slávik Slovenska 2019“. Karolínka Takáčová zo 4. C spievala veľmi pekne, no kvôli silnej konkurencii v jej kategórii nezaujala popredné miesto. V prvej kategórii súťažila Barborka Jančárová z 3. B triedy a v tretej kategórii Adriana Vranová z 9. B triedy. Obidve dievčatá sa umiestnili na 3. mieste. Srdečne im blahoželáme a prajeme veľa šťastia v okresnom kole dňa 15. mája 2019.

  Veľká vďaka patrí aj Kristiánovi Schmidtovi, nášmu bývalému žiakovi, ktorý ochotne a rád sprevádzal našich spevákov hrou na akordeóne.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Nad Medzou 1, Spišská Nová Ves
  Nad Medzou 1, 052 01 Spišská Nová Ves
 • 053/ 44 13 990, 0915 934 866 - Riaditeľ školy
  053/ 44 13 992, 0948 934 866 - Višňovská, zástupcovia riaditeľa školy
  053/ 44 23 754, 44 24 362 - Tajomníčka školy
  053/ 42 99 754 - Ekonómka školy
  053/ 44 61 120 - Školská jedáleň

Fotogaléria

IT akadémia partner