• Ponožkový deň

• 21.03.2022

Aj my v našej škole sme si na 1. stupni pripomenuli Svetový deň Downovho syndrómu – Ponožkový deň.

Prečo ponožky?  Downom syndróm je totiž ochorenie spôsobené zhlukom 3 chromozómov práve na 21. chromozómovom páre. Ponožky pri troche fantázie pripomínajú tvarom chromozómy. V tento deň si na nohy obúvame také, ktoré farbou, vzorom, či veľkosťou nesúvisia. Dávame najavo, že si uvedomujeme ich odlišnosť, ale aj to, že ich podporujeme, ich inakosť chápeme. Inakosť patrí do nášho života.

Okrem obutých pestrých ponožiek sa naši žiaci stali aj ich návrhármi, využili ich na rôzne triedne aktivity, súťaže počas vyučovania

• Karneval

• Fašiangové obdobie je charakteristické množstvom plesov a karnevalov. Aj v našej škole sa stal karneval tradíciou. V tomto roku sa konal 10.02.2022 v ŠKD. Bez masiek by však nebol karneval karnevalom. Naše deti si ich vyrobili samé. Deti mali veľkú radosť zo zábavných hier a súťaží, ale i z pekných masiek. Do tanca nám zneli karnevalové piesne a my všetci sme sa príjemne zabávali.

• Hviezdoslavov Kubín

• Hviezdoslavov Kubín je celoštátna súťažprehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy. Aj na našej škole každoročne zaznieva umelecké slovo prostredníctvom žiakov, ktorí sa zapoja do tejto súťaže. Dňa 09.02.2022 sa uskutočnilo školské kolo I. kategórie pre žiakov 2.-4.ročníka ZŠ. Prednesy boli pôsobivé a porota mala skutočne ťažkú úlohu pri vyhodnocovaní súťaže. Na všetkých zúčastnených čakala sladká odmena, víťazi boli odmenení diplomom a cenami.

VYHODNOTENIE

Poézia:

1. miesto: Violet Weagová -  IV.A

2. miesto: Natália Dulovičová -  II.B

3. miesto: Lara König  -  III.

3. miesto: Sofia Jančárová -  III.C

Próza:

1. miesto: Zina Zalčíková  -  II.A
            2. miesto: Terézia Streberová -  III.A

Víťazom srdečne blahoželáme!

• Snehové popoludnie

• Konečne sneh!....... a k tomu pár lúčov slnka a máme veselé popoludnie. Deti si nádielku snehu, aj keď skromnejšiu, veľmi užívali.

Postavili sme si snehuliakov, zasúťažili bobovaním a nesmela chýbať ani guľovačku, ktorú sme si naozaj vychutnali.  Bolo super :-)

• Vianočný stromček

• Vianoce sú sviatkom radosti, lásky a pokoja. K tomuto sviatku predovšetkým patrí aj vianočný stromček a samozrejme aj jeho výzdoba.

Naše mesto má krásny zvyk do ktorého zahrnuli aj našu školu a pripravili pre nás stromčeky, ktoré sme spolu s deťmi z ŠKD mohli vyzdobiť.

Ozdoby sme si vyrobili z prírodných materiálov, do ktorých sme vložili lásku a nehu.

Preto aj v tejto ťažkej dobe Vám všetkým chceme popriať krásne vianočné sviatky v kruhu svojich najbližších pri Vašom spoločnom vianočnom stromčeku.