• DÔLEŽITÉ - Oznam školskej jedálne

• S účinnosťou od 01.05.2023 v zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov, je možné dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“) poskytnúť na dieťa, ktoré navštevuje základnú školu (ďalej len „ZŠ“), ak rodič dieťaťa  alebo fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu, písomne požiada o poskytnutie dotácie na stravu - Informačný list pre rodiča, Žiadosť – návratka (PDF) - stiahni tu

Informačný list pre rodiča a  Žiadosť - návratka  Vás žiadame vypísané a podpísané odovzdať triednemu učiteľovi/učiteľke najneskôr do 29. 3. 2023 (streda).

V prípade, že sa žiak v  školskej jedálni nestravuje no od 1.5.2023 má záujem o stravovanie, žiadame Vás aby ste vyššie uvedené tlačivá spolu so Zápisným lístkom stravníka (PDF) - stiahni tu taktiež odovzdali triednemu/triednej učiteľke najneskôr do 29.3.2023

V prípade nejasnosti kontaktujte vedúcu školskej jedálne.

V Spišskej Novej Vsi, 24.3.2023

• Marec – mesiac knihy

• Azda každý vie, že mesiac marec je venovaný knihe. Pripomíname si prínos čítania a úlohu kníh v našom živote. Knihy sú bránou do sveta poznania je potrebné ich čítať s láskou. Jednu takúto knihu vytvorili aj deti v školskom klube. Spoločne písali, ilustrovali, tvorili a tak vznikla Veľká kniha rozprávok.

• 22. marec - Svetový deň vody

• Tento deň je oslavou úcty a pokory k vode, ktorej význam si celý svet každoročne pripomína 22.marca. Voda nie je iba najrozšírenejšou kvapalinou v prírode, ale aj najdôležitejšou kvapalinou. Vo vode sa zrodil život, bez vody nemôžu existovať ani živočíchy ani rastliny. Preto si žiaci 1.stupňa tento  deň pripomenuli  rôznymi aktivitami  a činnosťami. Prečítali si texty o ochrane a čistote vody, šetrení s vodou, rozprávali sa o tom, aký význam má pre naše telo a zdravie. Nakreslili pekné obrázky o kolobehu vody, komiksy, leporelo, zhotovili  rozprávkové kvapky vody,  vytvorili básničky, ochutnávali  rôzne druhy minerálnych vôd.  Žiaci 1. a 2. ročníka  taktiež navštívili Múzeum Spiša, kde strávili dopoludnie plné zaujímavých aktivít : pozreli si prezentáciu o vode, nasledovala  tvorivá dielňa o kolobehu vody , pokusy s rozpustnými a nerozpustnými látkami vo vode. No najviac sa potešili výtvarno-pracovnej činnosti , skladaním z papiera si vyrobili farebné „rybky“.  Život na Zemi  je iba tam, kde je aj voda. Takže vážme si vodu, voda nás sprevádza od narodenia, voda je život.

• Športovci regiónu Spiš za rok 2022

• Medzi ocenenými športovcami regiónu Spiš za rok 2022 bol aj Andrej Kalafut, žiak 8. A triedy. Andrej získal ocenenie v kategórii talent za tretie miesto vo východoslovenskej lige v zjazdovom lyžovaní.

Srdečne blahoželáme. 👏🏼

• SLOVENSKO – MOJA VLASŤ

• Slovensko je moja vlasť,

tu chcem bývať, tu chcem rásť.

Sú tu hory, rieky, doliny,

nie je krajšej krajiny.

V mesiaci január sme prostredníctvom témy mesiaca „Slovensko – Moja vlasť“, rozvíjali u žiakov ŠKD kladný vzťah k našej vlasti a prehlbovali sme informácie o Slovensku. Aktivity sa realizovali formou rozhovorov, pracovných listov, spevu a tvorenia.

• Slovak Cup 4

• V Prešove sa 12.03.2023 konalo 4. kolo pretekov v rýchlokorčuľovaní Slovak Cup. Našu školu reprezentovalo 5 žiakov. Medzi najúspešnejších pretekárov patrili žiaci: Tatiana Spodníková (2. miesto v kategórii Junior G Girls), Lea Urbanová (2. miesto v kategórii Junior E Girls) a Matúš Ďuriška (1. miesto v kategórii Men). Všetkým víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov.