• „Šaliansky Maťko“

• Dňa 23. januára 2024 sa v Matici Slovenskej uskutočnilo okresné kolo „Šaliansky Maťko“, ktorého sa zúčastnili dvaja žiaci z našej školy: Ella Mária Olejárová z 3.C triedy a Jakub Fedorčák zo 6.C. Tretiačka Ella Mária Olejárová sa umiestnila na krásnom prvom mieste a postupuje na krajské kolo. Obom ďakujeme za reprezentáciu školy a Elle Márii gratulujeme a prajeme veľa šťastia v krajskom kole.

• Žiacke voľby a kampaň

• V rámci Erasmus aktivity ,,Žiacke voľby a kampaň” sa nám prihlásili tieto štyri dvojice kandidátov. Víťazná dvojica bude rokovať s vedením školy o žiackych nápadoch na zlepšenie školy, ktoré sme zbierali už od decembra.

• Vianočná besiedka

• Vianočný čas a jeho čaro vyvolávajú v nás pocity pokoja, súdržnosti, priateľstva a hlavne lásky, ktorú dostávame od svojich najbližších. Aj na našej škole zavládla vianočná atmosféra. Žiaci si spolu s učiteľmi vyzdobili triedy a pavilóny, školský dvor nám skrášľuje adventný veniec, pani vychovávateľky vdýchli naším oknám vianočnú atmosféru...

Okrem toho všetkého bolo čakanie na Vianoce tento rok trochu iné. V ŠKD si deti spolu s pani vychovávateľkami pripravili „Vianočnú besiedku“, ktorou sa chceli poďakovať svojim rodičom a starým rodičom za ich starostlivosť a spríjemniť im predvianočný zhon. Vianočná besiedka sa konala 14. decembra 2023 v našej telocvični a jej program bol naozaj pestrý – deti vinšovali, spievali, tancovali a zahrali si aj divadielko. Na záver si všetci účinkujúci spoločne zaspievali „Tichú noc“. Odmenou im bola veľká účasť rodinných príslušníkov a samozrejme potlesk. Pre našich hostí bolo v altánku pripravené malé občerstvenie.

zdroj: TV Reduta, www.snv.sk

• Prváčikovia a ich predvianočné pátranie

• Prváci z školského klubu detí sa vybrali na dobrodružné pátranie po stratených mikulášskych darčekoch. Pomáhali zábudlivému škriatkovi vyriešiť úlohy zo sveta prírody a nájsť cestu k sladkému pokladu. V tvorivej dielni si vyrobili ozdobu na vianočný stromček.