• 🏊🏼‍♀️ Plavecký výcvik 🏊🏼‍♂️

• Každý rok sa naši šiestaci tešia na zdokonaľovací plavecký výcvik. Nebolo tomu inak ani tento rok.

Žiaci všetkých troch šiestackych tried sa posledné dni presunuli zo školských lavíc do mestskej plavárne. Pod vedením pedagógov sa učili plávať, či zdokonaľovali sa v plaveckých spôsoboch. Okrem toho mali žiaci prednášku o záchrane topiaceho sa aj s názornými ukážkami, absolvovali rôzne hry a súťaže vo vode.

• DOPRAVNÁ SÚŤAŽ

• Dňa 10. mája 2024 sa dve družstvá z našej školy zúčastnili dopravnej súťaže ,,Na bicykli bezpečne“. V konkurencii ďalších 11 družstiev naši žiaci obsadili pekné 3. a 5. miesto.

K úspechu gratulujeme.

• Dejepisná exkurzia Kežmarok

• Dňa 7. mája 2024 mali žiaci 7. ročníka možnosť navštíviť  viaceré pamiatky v našom regióne.

Prvou z nich bol Kežmarský hrad. Jeho zvláštnosťou je umiestnenie. Rozprestiera sa priamo v meste, preto patrí medzi tzv. mestské hrady na Slovensku. Na jeho nádvorí si naši žiaci zahrali aj živú dámu.

Azda najzaujímavejšou zastávkou bolo Evanjelické lýceum v Kežmarku. Pani lektorka nám veľmi pútavo predstavila túto kultúrnu pamiatku s bohatou históriou. Pôsobilo a študovalo tu vraj množstvo osobností slovenských i európskych dejín. Z pre nás najvýznamnejších možno spomenúť napríklad Pavla Jozefa Šafárika, Karola Kuzmányho, Sama Chalupku, Janka Kráľa, Pavla Országha Hviezdoslava, Martina Kukučína či Janka Jesenského. V budove lýcea je umiestnená najväčšia školská historická knižnica v strednej Európe, ktorá sa pýši 150 000 zväzkami všetkých možných odborov i svetových jazykov. Ale asi najviac zaujal našich žiakov miestny „karzer“, čiže väzenie pre neposlušných žiakov.

V programe dňa nechýbala ani návšteva Dreveného artikulárneho kostola v Kežmarku z 18.storočia a Nového evanjelického kostola v Kežmarku postaveného miestnymi veriacimi v druhej polovici 19. storočia.

• Spomienková slávnosť

• Dňa 3. mája 2024 sa žiaci 3.B a 3.C  zúčastnili pietnej akcie pri príležitosti 105. výročia úmrtia  gen. PhDr. Milana Rastislava Štefánika.

Spomienkovej akcie sa zúčastnili predstavitelia mesta, miestnej organizácie Matice slovenskej, pedagógovia a žiaci.

„ Prešiel celý svet, no nikdy nezabudol na svoj rodný kraj i celý národ, ktorému vydobyl to

najdôležitejšie v podobe vlastného štátu. Večná mu česť a sláva!“

• Majster Zvonár

• Pod týmto názvom pripravila GUS v Sp. Novej Vsi v rámci Župných dní Košického kraja tvorivé dielne 2. mája pre žiakov v meste. Keďže o bohatej histórii nášho mesta sa učia aj žiaci 1. stupňa, o zvonolejárskej dielni Konráda Gaala sa dozvedeli aj žiaci 4.B. Zaujímavou kašírovanou technikou, aj s patinou starých čias si vytvorili zvon, ktorý môžu návštevníci mesta obdivovať pred budovou radnice.

Ďakujeme pracovníčkam GUS za možnosť vyskúšať si niečo nové v tvorivých dielňach.

• MŠO

• Dňa 30. apríla 2024 sa na atletickom štadióne TJ Tatran konala MŠO 1. stupňa základných škôl v atletike žiakov a žiačok. Žiaci súťažili v disciplínach: beh na 50 a 400 m, skok z miesta a hod wortexkou.

Naši športovci získali spolu 5 ocenení:

Max Parajňák - 1. miesto v skoku z miesta

Krištof Bryndza - 1. miesto v behu na 400 m

- 2. miesto za beh na 50 m

Sabína Gavelová - 3. miesto v skoku z miesta

- 3. miesto v behu na 50m.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Sokoliar

• Ako každý rok aj tohto roku nás navštívil sokoliar, na ktorého sa deti z ŠKD veľmi tešili. Ich očakávania naplnili kondor Odin, výr Nyx, kuvík plačlivý Artuš, myšiak štvorfarebný Zuri, sokol pestrý Čip a sokol hybrid Džimi. Deti boli nadšené nielen  z ukážok lovu týchto dravcov, ale aj z ich poslušnosti. Mohli si osobne vyskúšať privolanie niektorého z týchto krásnych zvierat a podržať si ho na vlastných rukách.

Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.

• 🏀 Basketbal žiačok 🏀

• Dňa 2. mája 2024 naše žiačky úspešne reprezentovali našu školu, pretože v okresných majstrovstvách v 3x3 streetbasketbale ZŠ získali výborné 2. miesto.

Gratulujeme k úspechu.

• 🏀 Ďalšie úspechy 🏆

• Dňa 29. apríla 2024 sa naši žiaci zúčastnili okresných majstrovstiev v 3x3 streetbasketbale ZŠ. Tu získali krásne 3. miesto zo všetkých zúčastnených.

Gratulujeme.